Pre rodičov

Na tejto stránke prinášame odpovede na najčastejšie otázky, ktoré dostávame od rodičov.

>Doručením prihlášky CK v termíne najneskôr do 14 dní vzniká pre CK povinnosť rezervovať miesto a   pre objednávateľa povinnosť uhradiť pobyt dieťaťa v DLT. Storno podmienky nájdete v priložených    Všeobecných záväzných podmienkach.

>Úhrada poštovej poukážky, alebo na účet najneskôr 14 dní pred začatím turnusu / CK už prihlášku  potvrdzuje  e-mailom na adresu zadanú pri registrácii, overenie prihlášky je taktiež dodatočne možné len prostredníctvom e-mailu :

kysak.brezie@gmail.com

Pozor!!! Prihláška po jej zaslaní  na adresu CK DIPO je platná a ak ju objednávateľ písomne nestornuje, CK DIPO má právo účtovať poplatky podľa storno cenníka až do výšky 100% ceny poukazu na DLT. Prihláška sa dá stornovať na adrese CK DIPO, alebo mailom.

Informácie o nástupe detí zasielame rodičom, mailom cca 5 dmní pred odchodom do tábora

 

  • Odchod  vopred objednaných autobusov je 9.00 /košice a Prešov/ podrobné info zasielame rodičom, mailom cca 5 dmní pred odchodom do tábora
  • Príchod detí do tábora v deň nástupu je v čase od 9.45 do 10.30
  • Ochod detí z tábora  po skončení turnusu  v deň odchodu je v čase  od 8.30 do 9.15

> Prečo dať dieťa do tábora?

Deti by si mali cez prázdniny odpočinúť a načerpať veľa energie. Ani nie tak fyzickej, ako práve psychickej - teda zmenou prostredia a netradičnými aktivitami. V tábore deti nájdu nových kamarátov, prvé lásky, rozvíjajú v sebe skryté schopnosti a osmelia sa v kolektíve. Pocit pri ocenení v niektorej z množstva táborových súťaží je pre deti ozaj nenahraditeľný. Deti sú pod dozorom skúsených pracovníkov, plne vyťažené táborovými aktivitami. Rodičia nemusia mať starosť o svoje deti. 

>  Je potrebné lekárske potvrdenie?  

   Pri nástupe na rekreáciu je potrebné odovzdať potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa, ktoré vydá lekár všeobecnej zdravotnej spôsobilosti najskôr jeden mesiac pred začiatkom zotavovacieho podujatia, kópiu karty poistenca a potvrdenie o bezinfekčnosti prostredia podpísané rodičom, s dátumom najviac jeden deň pred dňom začatia DLT. Pri nástupe je potrebné odovzdať kópiu karty poistenca.

>  Do čoho zabaliť deťom veci do tábora?

Veľká cestovná taška, ruksak alebo kufor (vedúci menším deťom s nosením tašiek určite pomôžu) menší ruksak na táborové výlety 

>  Čo im zabaliť a pribaliť (slúži iba ako pomôcka)

Športové oblečenie: 6 ks krátke tričká , 2 ks tričká, košele s dlhým rukávom, 2 ks krátke nohavice, 2 ks tepláky, 2 ks mikina, 1 ks teplejšie nohavice, 1 ks pyžamo, oblečenie do dažďa (pršiplášť, nepremokavá vetrovka s kapucňou) ostatné oblečenie podľa vlastného uváženia – napr. slušnejšie oblečenie na diskotéky, večerný program, spodnej bielizne a ponožiek radšej zabaľte deťom viac, aby si počas tábora nemuseli nič prať Obuv: - 1 – 2 ks športová obuv , 1 ks nepremokavá obuv (napr. turistické topánky), prezuvky. Predmety osobnej potreby: hygienické potreby + uterák /1 väčší sauna, slnenie 1 menší, baterka. Odporúčame označiť batožinu detí  menom a adresou. Je vhodné označiť jednotlivé kusy oblečenia menom, alebo iniciálkami dieťaťa /aj u starších detí/.Nezabudnite označiť aj šiltovky, čiapky a hygienické taštičky.

>  Cenné veci a telefóny

CK ani jej pracovníci a vedúci oddielov nezodpovedajú za vreckové, ani osobné veci detí (oblečenie, obuv, mobilné telefóny, vreckové) ak ich neodovzdajú do opatery vedúcemu skupiny detí. Nie sú povinní riešiť ich stratu, či zabezpečovať ich vrátenie. Stratené veci CK neposiela, rodičia si ich môžu vyzdvihnúť v rekreačnom zariadení do 10.9.  v danom roku.

Náš tábor má pevný harmonogram dňa a bohatý program, preto by Vaše dieťa zo slušnosti telefón nemalo používať počas programu. Dieťa v afekte so zmeny prostredia je schopné pretelefonovať celý kredit v priebehu niekoľkých hodín /často vo vidine návratu domov navymýšľa nepravdy o všetkom a o každom, čo sa v priebehu niekoľkých hodín upraví. Preto odporúčame, hlavne  menším deťom mobilný telefón a cenné veci /zlaté retiazky ap./ do tábora nedávať. Deti do 12 rokov vrátane pri nástupe odovzdajú do úschovy mobilný telefón oddielovému vedúcemu a telefonovať môžu denne od 17.30 do 18.00. V tomto čase je možné telefonovať deťom na t.č. :

0902 835 499, 0910 607316, 0910 607511 

>  Kedy prísť na návštevu a predčasné vyzdvihnutie dieťaťa z rekreácie

Na návštevy je určená vždy spravidla druhá nedeľa turnusu, popoludní medzi 14. – 16.30. hodinou. Návštevy mimo tohto času pôsobia veľmi rušivo v živote tábora. Preto Vás prosíme, aby ste deti navštevovali len v určenom čase. Počas rekreácie rodičia nesmú vstupovať do priestorov detského, letného tábora /chatky, jedáleň, zdravotná budova a ostatné plochy patriace k zariadeniu Na prehliadku zariadenia slúži DOD – Deň otvorených dverí 7.6. 2020. Dieťa z rekreácie môže vyzdvihnúť len zákonný zástupca, alebo osoba ktorá sa preukáže notársky overeným splnomocnením zákonného zástupcu na vyzdvihnutie dieťaťa inou osobou ako je zákonný zástupca.

 >Zabezpečuje tábor diétne stravovanie?

Diétne stravovanie zabezpečujeme len za aktívnej pomoci rodičov napr. pri celiakii nákup chleba, cereálií, cestovín a pod. V zdravotnom potvrdení na prihláške je nutné vyznačiť zdravotné, alebo stravovacie obmedzenia, tak aby sa na to tábor vedel v dostatočnom predstihu pripraviť. Rodičia prinesú základné suroviny /chlieb, mlieko, cetoviny a pod./

>Čo deťom priniesť na návštevu?

Neodporúčame deťom prinášať do tábora potraviny, ktoré rýchlo podliehajú skaze napr. mäsové výrobky, krémové koláče, pizze. Prísny zákaz odnášania ľahko kaziteľných potravín na chatky. Väčšie množstvo malinoviek – odporúčame balenie 0,5 l  /deti majú v tábore zabezpečený pitný režim/, väčšie množstvo ovocia. Po návšteve odchádzate domov spokojní, že Vaše dieťa dostalo čosi navyše no, potom v množstve prípadov prichádza na rad zdravotník a naše trampoty s pokazenými žalúdkami vašich detí.

>  Môžu deti bývať v chatke s kým chcú?

Deti - pokiaľ je to možné si môžu vybrať s kým budú v chatke bývať. Deti svoju požiadavku na ubytovanie musia tlmočiť pri rozdeľovaní detí do oddielov a chatiek.  Samozrejme, že je potrebné prihliadnuť na to, že deti v chatke by mali byť ubytované vekovo primerane, chlapci s chlapcami, dievčatá s dievčatami a pod.

>Informácie o platbách, prihláškach  a objednávky:

kysak.brezie@gmail.com , 0902 835 499, 0905 611 301

Kde  si môžeme stiahnuť všeobecné podmienky účasti na táboroch, informácie pre rodičov, tlačivo pre lekárske potvrdemie, a potvrdenie o betinfekčnosti?

Dokumenty si môžete stiahnuť tu.

Aký je postup po prihlásení dieťaťa cez internetový formulár?

Po prihlásení dieťaťa cez internet dostanete na vami uvedený e mail potvrdenie o rezervácii miesta. Následne Vám bude zaslaná záväzná prihláška na ktorej bude uvedený  dátum do ktorého sa prihlášku musí zaslať poštou späť k nám na adresu, ktorá bude na prihláške uvedená. Platba prebieha najneskôr do 14 dní pred nástupom na turnnus.

Musím dieťa odhlásiť z tábore, po tom čo smom zaslal záväznú prihlášku a nemám o tábor naďalej záujem?

Dieťa je potrebné  z tábora odhlásiť /pričom platia storno podmienky uvedené vo Všeobecno - záväzných podmienkach/, ktoré ste obdržali  spolu s prihláškou. Ak dieťa nebude odhlásené máme právo učtovať až 100% z celkovej ceny tábora. Stornovanie prihlášky je možné mailom kysak.brezie@gmail.com , po stornovaní rekreácie dostanete potvrdzujúci e mail o jej stornovaní.

Aké dokumenty potrebujem predložiť pri nástupe dieťaťa  do tábora?

  • kópia kartičky poistenca
  • lekárske potvrdenie najviac 1 mesiac staré /predtlačené tlačivo je na druhej strane prihlášky v časti,  ktorú ste odstrihli a prihlášku zaslali bez nej/
  • potvrdenie o bezinfekčnosti prostredia / spodná časť prihlášky, ktorú ste odstrihli a prihlášku zaslali bez tejto časti/

Prvý deň v tábore

 

  • deti po rozdelení do oddielov a chatiek majú pripravený obed a poobede zoznamovacie hry a večer väčšinou film.

Vreckové

  • deťom je možné pribaliť vreckové /podľa uváženia rodičov/, k dispozícii pre deti je aj bufet.