Pre rodičov

Partner: 

 

Na tejto stránke prinášame odpovede na najčastejšie otázky, ktoré dostávame od rodičov.

Kde  si môžeme stiahnuť všeobecné podmienky účasti na táboroch, informácie pre rodičov, tlačivo pre lekárske potvrdemie a potvrdenie o betinfekčnosti?

Obidva dokumenty si môžete stiahnuť tu.

Aký je postup po prihlásení dieťaťa cez internetový formulár?

Po prihlásení dieťaťa cez internet dostanete na vami uvedený e mail potvrdenie o rezervácii miesta. Následne Vám bude zaslaná záväzná prihláška na ktorej bude uvedený  dátum do ktorého sa prihlášku musí zaslať poštou späť k nám na adresu, ktorá bude na prihláške uvedená. Platba prebieha najneskôr do 14 dní pred nástupom na turnnus.

Musím dieťa odhlásiť z tábore, po tom čo smom zaslal záväznú prihlášku a nemám o tábor naďalej záujem?

Dieťa je potrebné  z tábora odhlásiť /pričom platia storno podmienky uvedené vo Všeobecno - záväzných podmienkach/, ktoré ste obdržali  spolu s prihláškou. Ak dieťa nebude odhlásené máme právo učtovať až 100% z celkovej ceny tábora. Stornovanie prihlášky je možné mailom klein@stonline.sk, po strnovaní rekreácie dostanete potvrdzujúci e mail o jej stornovaní.

Kedy a kde je nástup do tábora ?

Nástup do tábora je (vždy v deň nástupu): 

  • Košice 9.00  autobusová stanica  SAD nástupište č. 36
  • Prešov 9.00 autobusová stanica  SAD výstupisko
  • Priamo v tábore najneskôr do 10.00

        Cena dopravy z Košíc a Prešova je bezplatná (podmienkou je nahlásenie záujmu o dopravu v prihláške dieťaťa). Príchod detí z tábora (vždy v deň návratu) približne o 10.45 na miesto odchodu. 

Aké dokumenty potrebujem predložiť pri nástupe dieťaťa  do tábora?

  • kópia kartičky poistenca
  • lekárske potvrdenie najviac 1 mesiac staré /predtlačené tlačivo je na druhej strane prihlášky v časti,  ktorú ste odstrihli a prihlášku zaslali bez nej/
  • potvrdenie o bezinfekčnosti prostredia / spodná časť prihlášky, ktorú ste odstrihli a prihlášku zaslali bez tejto časti/

Ako to je s ubytovaním dieťaťa?

Deti - pokiaľ je to možné si môžu vybrať s kým budú v chatke bývať. Deti svoju požiadavku na ubytovanie musia tlmočiť pri rozdeľovaní detí do oddielov a chatiek.  Samozrejme, že je potrebné prihliadnuť na to, že deti v chatke by mali byť ubytované vekovo primerane, chlapci s chlapcami, dievčatá s dievčatami a pod.

Kedy prísť na návštevu a ako postupovať pri predčasnom vyzdvihnutí dieťaťa z rekreácie?

Na návštevy je určená vždy spravidla nedeľa popoludní medzi 14. 00 – 16.30. hodinou. Návštevy mimo tohto času pôsobia veľmi rušivo v živote tábora. Preto Vás prosíme, aby ste deti navštevovali len v určenom čase. Počas rekreácie rodičia nesmú vstupovať do priestorov detského, letného tábora /chatky, jedáleň, zdravotná budova a ostatné plochy patriace k zariadeniu Na prehliadku zariadenia slúži DOD – Ďeň otvorených dverí 2.6. 2019. Dieťa z rekreácie môže vyzdvihnúť len zákonný zástupca, alebo osoba ktorá sa preukáže notársky overeným splnomocnením zákonného zástupcu na vyzdvihnutie dieťaťa inou osobou ako je zákonný zástupca.

Ako to je v tábore s cennými  vecami a telefónmi?

CK ani jej pracovníci a vedúci oddielov nezodpovedajú za vreckové, ani osobné veci detí (oblečenie, obuv, mobilné telefóny, vreckové) ak ich neodovzdajú do opatery vedúcemu skupiny detí. Nie sú povinní riešiť ich stratu, či zabezpečovať ich vrátenie. Stratené veci CK neposiela, rodičia si ich môžu vyzdvihnúť v rekreačnom zariadení do 10.IX. v danom roku.

Náš tábor má pevný harmonogram dňa a bohatý program, preto by Vaše dieťa zo slušnosti telefón nemalo používať počas programu. Dieťa v afekte zo zmeny prostredia je schopné pretelefonovať celý kredit v priebehu niekoľkých hodín /často vo vidine návratu domov navymýšľa nepravdy o všetkom a o každom, čo sa v priebehu niekoľkých hodín upraví. Preto odporúčame, hlavne  menším deťom mobilný telefón a cenné veci /zlaté retiazky ap./ do tábora nedávať. Deti do 10 rokov /vrátane/ pri nástupe odovzdajú do úschovy mobilný telefón oddielovému vedúcemu a telefonovať môžu denne od 17.30 do 18.00. Prosíme rodičov, aby nežiadali výnimky z tohto pravidla.  V tomto čase je možné telefonovať deťom na mobilné tel. číslo 0902 835 499, aj na pevnú linku 055/6991383

Čo deťom priniesť na návštevu?

Neodporúčame deťom prinášať do tábora potraviny, ktoré rýchlo podliehajú skaze napr. mäsové výrobky, krémové koláče, väčšie množstvo malinoviek – odporúčame balenie 0,5 l  /deti majú v tábore zabezpečený pitný režim/, väčšie množstvo ovocia. Po návšteve odchádzate domov spokojní, že Vaše dieťa dostalo čosi navyše no, potom v množstve prípadov prichádza na rad zdravotník a naše trampoty s pokazenými žalúdkami vašich detí. 

Čo deťom zabaliť ?

 Nasledujúci zoznam slúži iba ako pomôcka. Športové oblečenie: 6 ks krátke tričká , 2 ks tričká, košele s dlhým rukávom, 2 ks krátke nohavice, 2 ks tepláky, 2 ks mikina, 1 ks teplejšie nohavice, 1 ks pyžamo, oblečenie do dažďa (pršiplášť, nepremokavá vetrovka s kapucňou) ostatné oblečenie podľa vlastného uváženia – napr. slušnejšie oblečenie na diskotéky, večerný program, spodnej bielizne a ponožiek radšej zabaľte deťom viac, aby si počas tábora nemuseli nič prať Obuv: - 1 – 2 ks športová obuv , 1 ks nepremokavá obuv (napr. turistické topánky), prezuvky. Predmety osobnej potreby: hygienické potreby + uterák /1 väčší sauna, slnenie 1 menší, baterka. Odporúčame označiť batožinu detí  menom a adresou. Je vhodné označiť jednotlivé kusy oblečenia menom, alebo iniciálkami dieťaťa /aj u starších detí/. Nezabudnite označiť aj šiltovky, čiapky a hygienické taštičky.